Spektrometr pro inteligentní měření vašeho světla

ikona posuvnik 4579547_s_1170x330_acf_cropped

Potřebujete změřit osvětlení, barevné spektrum světla, index barevného podání, flikr (blikání), barevnou teplotu světla, spektrální rozdělení výkonu, vlnovou délku…? Pak potřebujete přístroj, který má právě takovou pestrou paletu měření v repertoáru. A tím je spektrometr.

 

>Tento článek je primárně určen laické veřejnosti pro zjednodušené vysvětlení problematiky.<

 

Proč všechny tyto světelné parametry vůbec měřit? To, jak je “vaše” světlo vnímáno, určuje totiž mnoho faktorů. A ty dělají vaše světlo unikátní v každé aktuální situaci (která se navíc každou chvíli vlivem nových, proměnlivých faktorů mění). Spektrální rozdělení výkonu, barevná teplota, osvětlení? Pokud prostřednictvím měření všechny relevantní hodnoty znáte, můžete světlo optimalizovat pro své záměry.

 

Měření osvětlení pozemních komunikací

A někdy se měření osvětlení nevyhnete z jiného důvodu – to když to po vás chtějí zákonné normy a úřady. Takovou situací ze života je třeba nutnost změření osvětlení pozemní komunikace, uchází-li se obec o dotaci na rekonstrukci svého obecního veřejného osvětlení. Potřebuje energetický audit a změření intenzity, jasu a dalších faktorů osvětlení dané pozemní komunikace.

 

26.06.2018