4 důvody proč nechat výpočet osvětlení na odbornících

ikona posuvnik 4 důvody proč nechat výpočet osvětlení na odbornících

Kvalitní osvětlení domova je důležité nejen pro vaši duševní pohodu, ale i zdraví. Správnému výběru osvětlení předchází náročný výpočet osvětlení. Přemýšlíte jestli to zvládnete sami nebo jestli povoláte do služby odborníky? Připravili jsme si pro vás 4 důvody, proč je lepší nechat to na profících.

>Tento článek je tu jako osvěta o světle pro laiky.<

1. Výpočet osvětlení v místnosti

Pokud chcete mít svůj domov kvalitně a správně osvětlený, svěřte se raději do rukou profíků. Vhodnému výběru předchází řada složitých výpočtů osvětlení, které mimo jiné počítají s množstvím denního světla, velikostí místnosti, intenzitou jednotlivých světel, barvou stěn a podobně. Bez předchozích odborných znalostí a zkušeností se budete při tvorbě návrhu osvětlení místností jen dlouho trápit. A často i zbytečně. Ani přes vaše maximální nasazení bohužel výsledek nebude tak dobrý, jako od profesionála.

Specialisté přesně vědí, jaká světla zvolit pro kuchyni, jaká jsou ideální pro koupelnu nebo kancelář. Znají zásady pro osvětlení multifunkčních prostor, jako je obývák nebo dětský pokoj. Umí to vypočítat, navrhnout i doporučit konkrétní světla.

 

2. Chcete ovládat svůj domov pomocí inteligentních technologií?

Milujete moderní vychytávky jako jsou chytré telefony, tablety, hodinky, které měří tep, vysavače, které samy uklízí a dojedou se nabít, robotické sekačky na trávu a tak dále? Chtěli byste si život ulehčit díky inteligentním technologiím i u sebe doma nebo v kanceláři?

Odborníci vám navrhnou a zajistí osvětlení právě s chytrým ovládáním světel pro celý objekt. Při správně vytvořeném systému, budete moc svou domácnost ovládat přes telefon, i když budete kilometry daleko. V době dovolených je skvělé například zapínání světel na dálku. Když se u vás doma každý večer rozsvítí světla, může to odradit případné zloděje, protože dům nebude vypadat prázdný.

 

3. Světla NEJSOU “jen” světla

Svítidla nejsou „jen“ hezký lustr nebo moderní lampička. Jde o mnohem víc. Při správném rozvržení světel získáte víc než jen dobře osvětlenou místnost. Pomocí ztlumování intenzity nebo měněním barev světla, můžete dodáte místnosti úplně jinou atmosféru. Můžete tak dokonale přízpůsobit prostředí, ať už se chystáte na romantický večer ve dvou nebo dětskou oslavu.

A třeba takové osvětlení v jídelně, které je dobře navržené, může dokonce podporovat chuť k jídlu. Pokud neovládáte kuchařské umění na výbornou, je to funkce, nad kterou by bylo dobré se zamyslet. 🙂

 

4. Šetřete na maximum přírodu i peněženku

Spoluprací s odborníky maximálně ušteříte peníze i přírodu. Často totiž spolupracují i s výrobci světel a vyberou vám svítidla v optimálním poměru kvality a ceny. Poskytnou vám důležité rady při výběrových řízeních na projekty a dodávky svítidel.

Odborníci dokáží také zapracovat veškeré dostupné přirozené světlo v objektu (díky měření osvětlení) a doplní jej vhodně umělým. Nainstalují svítidla s maximální životností  a s minimální nutností údržby. Tak ušetříte nejen peníze, ale i čas a nervy.

 

 Toužíte po chytře navrženém osvětlení, které rozzáří váš domov? Rádi vám vytvoříme návrh osvětlení na míru.  Stačí nám jen napsat!

 

24.07.2022