Přenechte návrh osvětlení odborníkům. Vyhnete se tak mnohým úskalím

ikona posuvnik pokus(2)

Věděli jste, že světlo dělá interiér? Proto je dobrý návrh osvětlení prvním krůčkem k tomu, abyste se vy ve svém domově nebo hosté ve vaší kavárně či restauraci cítili dobře. Promyšlené osvětlení navíc dodá prostoru duši. Nevěříte? Všimněte si někdy svítidel například v nějaké luxusnější kavárně. Sami uvidíte, že lustry, nenápadné lampy, nástěnné bodovky, stojatá svítidla… tvoří atmosféru celého prostoru.

 

>Tento článek je primárně určen laické veřejnosti pro zjednodušené vysvětlení problematiky.<

 

Vybrat dobrá svítidla může být někdy pěkný oříšek. Jiné světlo byste měli umístit do kuchyně, jiné do ložnice a jiné do garáže, do galerie, do komerčních či obchodních prostor… Kam se hodí bodové osvětlení, rozptýlené osvětlení, LED diody, stropní svítidla, halogenová výbojka…? Točí se vám z těch názvů hlava kolem? Nedivíme se. Tohle je parketa světelných techniků, kteří světlu rozumí jako málokdo.

 

Návrh osvětlení zhmotní vaše představy a rozzáří váš dům

 

Světlo je duší celého domu. Ať už se jedná o přístup denního světla či umělého osvětlení, obě varianty by měly být promyšlené. Správní lidé na správném místě umí zázraky. A ne jinak je tomu i u svítidel. Máte v hlavě nějakou svou představu, která ve vás vyvolává příjemnou atmosféru a pocit bezpečí a pohodlí? Stačí ji jen sdělit odborníkům, kteří vaše sny promění ve skutečnost.

Uvědomte si, že nevhodný výběr osvětlení může nejen zkazit celkový dojem, ale také škodit vašemu zdraví. Návrhem osvětlení od odborníků uděláte jednoduše krok tím správným směrem. Profesionálové to prostě a jednoduše mají v oku. Navrhnou vám nejen praktické kousky, ale i designové prvky, které rozzáří celý prostor.

 

Nezvládnu to sám? Mám cit pro detail…

 

Nezvládnete! Nebo to vlastně můžete zkusit. Ale upozorňujeme, že přestavba veškerého osvětlení není zrovna příjemnou a levnou záležitostí. Při návštěvě u známých vám padl do oka křišťálový lustr? Pozor! Váš obývák má jistojistě jiný přísun denního světla. Tady by to nemuselo fungovat.

 

PROČ si najmout odborníky:

 

  • Světlo plní svou funkci přesně tak, jak má – ani málo, ani moc – bez potřebných zkušeností a znalostí můžete plácat páté přes deváté. Pamatujte, že každá místnost slouží k jiné činnosti. Návrhem osvětlení získáte přesně takový světelný zdroj, který je v danou chvíli a na daném místě potřeba. V kuchyni světlo podpoří vaši chuť k jídlu, ztlumením intenzity si v obývacím pokoji vytvoříte tu správnou atmosféru, ve studovně se vám bude dobře učit.
  • Chytré osvětlení se postará o vaše pohodlí – dnešní moderní svět nabízí tolik možností, až se vám z toho zatočí hlava. Jste příznivci chytrých vychytávek? Pak vsaďte na odborníky. Ovládat světlo dnes můžete rychle, snadno a na jeden jediný klik.
  • Praktická krása a elegance vás oslní – sníte o velkém křišťálovém lustru do své nově otevřené kavárny? Odborníci umí navrhnout krásný designový kousek, který polahodí vašemu oku a zároveň bude plnit svou funkci bez okolků.

Šetříte peníze, životní prostředí i své nervy – díky měření osvětlení vám odborníci navrhnou kvalitu spojenou s přívětivou cenou. Zároveň umí zapracovat do objektu přirozené světlo a maximálně ho využít. Nainstalují svítidla s maximální životností i minimální potřebou údržby. A to už se vyplatí, nemyslíte?

 

Pokud si plácnete s odborníky, máte vystaráno. Světlo bude plnit svou funkci na maximum – nebude škodit vašemu zdraví, právě naopak! Bude duší vašeho domu, kavárny, galerie, obchůdku. Proto řešte návrh osvětlení hned na začátku! Vyhnete se tak zbytečným stavebním úpravám do budoucna.

 

Jsme mistři svého řemesla. Rozzáříme váš projekt/domov s profesionální péčí

 

 

30.09.2021